Cincinnati Aquatic Club                               6/29/2017 - 10:28 PM
                  The Open Water Championship - 6/28/2017                  
                           Sanction #: OH-17LC-                            
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Ohio
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Bacher, Taylor         10 RAYS                        14:17.59   20  
  2 Smittle, Katelyn       10 DR                          14:30.61   17  
  3 Robillard, Addie        9 RAYS                        14:51.24   16  
  4 Hein, Alex             10 DR                          15:04.50   15  
  5 Neace, Clarke           9 DR                          15:07.08   14  
  6 Argo, Ryon             10 CLPR                        15:21.19   13  
  7 Neilson, MJ            10 RAYS                        15:25.70   12  
  8 Miller, Abby           10 RAYS                        15:37.98   11  
  9 Hoy, Anja              10 UAC                         15:42.93    9  
 10 Murray, Neve           10 USA                         15:53.24    7  
 11 Sloan, Ellie           10 UAC                         15:57.08    6  
 12 Green, Ava             10 Bowling Green               16:00.57    5  
 13 Hartig, Sadie          10 CLPR                        16:00.80    4  
 14 Helmes, Cassidy        10 Hydra                       16:07.66    3  
 15 Taracko, Eva           10 DRY                         16:12.94    2  
 16 O'Meara, Chloe         10 RAYS                        16:15.61    1  
 17 Szczygiel-Hicks, Kate  10 WOR                         16:17.73  
 18 Geary, Charli          10 RAYS                        16:19.40  
 19 Kissel, Dahlia         10 CLPR                        16:24.24  
 20 Monahan, Claire        10 CLPR                        16:51.63  
 21 Silcott, Mia           10 DR                          16:55.57  
 22 Bender, Ashleigh       10 RAYS                        16:59.77  
 23 Teply, Bella            9 RAYS                        17:05.16  
 24 Tucker, Danaka          9 CLPR                        17:13.51  
 25 Fries, Ruby             9 CLPR                        18:30.18  
 26 Coressel, Samantha     10 DR                          18:32.36  
 27 Driehaus, Eleanor      10 Hydra                       18:36.43  
 28 Starns, Skylar         10 CLPR                        18:39.37  
 29 Bzdafka, Amira          9 OSSC                        19:01.87  
 30 Bacher, Bailey          8 RAYS                        19:13.98  
 31 Gordon, Grier           8 RAYS                        20:07.35  
 32 Lynn, Grace            10 CLPR                        20:27.24  
 33 DiVita, Lydia           9 CLPR                        20:29.24  
 34 Weitz, Alyssa           7 RAYS                        21:05.04  
 35 Klasmeier, Kimberly     9 RAYS                        22:18.86  
 36 Cotten, Natasha        10 WTRC                        22:54.54  
 37 Linser, Adelaide        9 Hydra                       23:37.02  
 -- Dietrich, Courtney      9 CLPR                              NS  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Allegheny Mountain
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Sterlitz, Amara        10 UN                          15:08.12   20  
 -- Munoz, Kirsten         10 SFAC                              NS  
 -- Aggarwal, Pragya       10 MLAC                              NS  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Lake Erie
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
  1 Willett, Anya          10 CCS                         17:08.33   20  
 
 Event 8  Girls 10 & Under 1k Open Water Kentucky
=========================================================================
    Name                  Age Team                          Finals Points 
=========================================================================
 -- Hall, Carlie           10 KYA                               NS  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 8                  
 
  1. Northern KY Clippers              840   2. Dayton Raiders Swim Club          371
  3. Mason Manta Rays                  351   4. Lakeside Swim Team                341
  5. Seneca Valley Swim Club           315   6. Wtrc Sharks                       233
  7. Powel Crosley JR YMCA             195   8. Ohio State Swim Club              182
  9. Lake Shore Swim Club              142  10. Mt Lebanon Aqua Club              140
 11. Cincinnati Aquatic Club           124  12. Lake Erie Silver Dolphins         114
 13. United Swim Association           104  14. Countryside YMCA Torpedoes Swi     97
 15. Valley Points Family YMCA Stin     87  16. Miami University Aquatic Club      59
 17. Kentucky Aquatics                  50  18. Pittsburgh Elite Aquatics          47
 19. Unattached Allegheny Mountain      40  19. West Virginia Wild                 40
 21. Kettering City Swim Team           37  22. Canton City Schools                36
 23. Delaware YMCA                      35  24. Westerville Aquatic Club           34
 25. Hydra Swimming                     29  25. ME Lyons Ymca-Anderson Barra       29
 27. UnAtt - West Virginia Wild         20  27. Greater Pittsburgh Aquatic Clu     20
 27. Wheeling YMCA - WV                 20  30. Dublin Community Swim Club         17
 30. Great Lakes Sailfish Swimming      17  30. Shaker Sharks                      17
 30. Wilderness Trace YMCA              17  30. South Fayette Aqua Club            17
 35. Bowling Green Swim Club            16  36. Unified Aquatics Club              15
 37. E'Town Dolphins                    13  38. Unattached Ohio                    12
 38. Mercy HealthPlex Sea Wolves        12  40. Lakota Family YMCA Stingrays        5
 40. Upper Arlington Swim Club           5  42. Oak Hills Youth Athletics           2